Dominik Feri Označuje Ženy za Lhářky, Ty Požadují Vyšší Odškodnění: Odvolání v Kauze Exposlance - Centrální registr dlužníků (centralniregistrdluzniku.cz)

Dominika Feriho. Tento krok přišel po rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 3, který Feriho uznal vinným ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění, a vyslovil trest tří let ve věznici s ostrahou. Feri, který se proti obviněním ohradil, označil ženy za lhářky a podal rozsáhlé odvolání, jehož rozsah čítá stovky stran.


Zatímco Feri hájí svou nevinu, ženy, jejichž odvaha stát před soudem a sdílet své zkušenosti byla klíčová pro průběh případu, žádají spravedlnost ve formě vyššího finančního odškodnění. Adéla Hořejší, zmocněnkyně obětí, potvrdila, že i když soudní proces nebyl veřejný a obsah rozsudku zůstává utajen, její klientky se odvolávají proti výši odškodnění, které jim bylo přiznáno. Argumentují, že částka není dostatečná vzhledem k rozsahu utrpěné újmy.


Soudní proces, obestřený tajemstvím a nedostatkem transparentnosti, vyvolává otázky ohledně spravedlnosti a otevřenosti soudního řízení. Bez fyzických důkazů se případ opírá především o výpovědi žen a odborné posudky, které potvrzují jejich věrohodnost. Feriho odvolání, zdůvodněné údajnými nesrovnalostmi a nesprávnou aplikací právních norem, nyní čeká na další soudní posouzení.